Kaşınan Saç Derisi ve Kepekten Kurtulma Yöntemleri!

Kaşıntılı kafa derisi rahatsızlığa neden olan ve yaygın bir şekilde yayılan bir durumdur. Kepek, kuru deri, egzama ve diğer sorunlara neden olabilen bir dizi faktör vardır. Bu gibi durumlarla savaşabilmek için doğal tedavi yöntemlerini paylaşıyorum.

Kaşıntılı bir kafa derisine sıklıkla kepek eşlik edebilir ve bu durumu tetikleyebilecek birçok neden vardır.

Psoriasis, egzama, mantar enfeksiyonu, diyabet, dermatit ve kuru ciltler sadece birkaç nedendir. Kaşıntılı bir kafa derisi varsa, panik yapmayın: Bu sinir bozucu problemden kurtulmanıza yardımcı olabilecek doğal ilaçları deneyin.

Elma sirkesi ile yapılan tarif

1 bardak sıcak su ile 2-4 yemek kaşığı elma sirkesini karıştırın. Saçınızı yıkadıktan sonra bu karışımla saç diplerinize masaj yapın. Birkaç dakika bekletin ve durulayın.

Muz ve avokado ile yapılan tarif

2 muz ve 1 avokadoyu karıştırın ve karışımı kafa derisine sürün. 30 dakika bekletin, sonra suyla durulayın. Kafa derisini iyileştirirken saçınızın uzamasını sağlar ve daha parlak hale getirir.

Hindistan cevizi yağı ile yapılan tarif

Hindistan cevizi yağı, kaşıntılı bir kafa derisi problemiyle savaşabilen başka bir doğal nemlendiricidir. Hindistan cevizi yağını hafifçe ısıtın, saçınıza uygulayın ve haftada iki kez saçın üzerine uygulayın. Yağ, tahriş olmuş bir saç derisini yatıştırır ve saçınızı besler.

Ham bal ile yapılan tarif

Ham bal, güçlü antimikrobiyal özelliklere ve iltihaplı cildi yatıştırmaya yarayan B2 ve B5 vitaminlerine sahip bir başka doğal üründür. 1 parça ılık su ile 9 parça çiğ balı karıştırın. Saçınızı yıkayın ve hala nemliyken maskeyi 2-3 dakika boyunca kafa derisine masaj yapın. Kafanızı bir havluya sarın ve maskeyi suyla yıkayana kadar 3 saat bekletin.

Aloe Vera ile yapılan tarif

Kuru cilt, saç derisinin kaşınmasına neden olabilecek faktörlerden biridir. Aloe vera, doğal bir nemlendirici olarak hareket eder ve antimikrobiyal ve yatıştırıcı özelliklere sahiptir. Kafa derisine aloe veradan gelen jeli sürün ve 20 dakika bekletin ılık su ile yıkayın. Sonuçları görene kadar haftada iki kez deneyin.

Related posts

Güzellik Problemlerine Karşı Doğal Çözümler!

Güzellik Problemlerine Karşı Doğal Çözümler!

Güzel olmak için kremlere, bakımlara, kuaförlere servet harcamanıza gerek yok. Sizin için derlediğimiz her kadının yaşadığı güzellik problemlerine doğal çözümler ile evinizde bulunan malzemeleri kullanarak güzelliğinize güzellik katın. İşte hayatınızı kolaylaştıracak her kadının yaşadığı...

Kışın Makyaj Yapan Hanımlara Özel Tavsiyeler!

Kışın Makyaj Yapan Hanımlara Özel Tavsiyeler!

Cildiniz temiz, sağlıklı ve canlı olmadığı müddetçe hangi ürünü kullandığınızın hiçbir önemi yoktur. Hangi ürünü kullanırsanız kullanın, bozuk cildiniz kendini gösterecek ve hangi tonda olursa olsun soluk duracaktır. Kullanacağınız tonlar çok önemli Kış makyajı tonları üzerinden devam...

Koltuk Altınızı Tıraş Etmeden Pürüzsüz Yapabilirsiniz!

Koltuk Altınızı Tıraş Etmeden Pürüzsüz Yapabilirsiniz!

Tıraş tahrişe, batık kıllara ve en fazla 24 saat süren sonuçlara neden olur. 2017 yılındaki verilere göre kadınların %77'si tıraş olurken, %33'ü doğal bırakmaya karar vermişti. İşte koltuk altınızı tıraş etmeden pürüzsüz yapmanın 5 yolu.. Şeker ve limon suyu ile hazırlanan tarif Şeker ve...

Leave a comment