Bollaşan Yada Daralan Kotlar İçin İpucu!

Gerek kilodan gerek yıkamadan dolayı pantolonlarınızda şekil kaybı görülebilir. Bollaşan ya da darlaşan ve artık size iyi oturmayan kot pantolonlarınızı eski hallerine döndürmeniz için birkaç ipucu sizlerle.

Kot pantolonunuz artık size çok bol geliyorsa

Daraltmak için kotunuzu çamaşır makinesini en sıcağa ayarlayarak yıkamaktan başlayabilirsiniz. Her hangi bir yumuşatıcı kullanmayın. Bu yöntem en iyi pamuklu iplikten üretilmiş kotlarda işe yarar. Kotlarınızı sıcak su ile yıkadıktan sonra kurutucuya atın ve sıcak ayara getirin. Bütün bu ısı kotunuzdaki iplikleri sıkıştırarak daralma yaratacaktır. Kurutucu yerine bir kurutma makinesini birkaç dakika kotunuzun üstünde gezdirerek de bunu yapabilirsiniz.

Eğer kot pantolonunuzun sadece bel kısmında bolluk varsa

Bu yöntemi deneyin. Bir kumaş mağazasından 15cmlik bir lastik alın ve bu lastiği bel kısmının arkasına dikin. Böylece kotunuzun belini daraltmış olacaksanız.

Bu yöntem darlaşmış pantolonlarınızı genişletmenin en kolay yolu.

Kotunuzu yere serin. Bir sprey şişesini ılık su ile doldurun. Önce bu suyu kotunuzun üzerine bolca püskürtün. Daha sonra kot pantolonunuzun her bir ayağının üzerinde durun, eğilin ve kotunuz hala ıslakken her yönden çekerek genişletmeye başlayın.İhtiyaç duyduğunuzda ılık suyu tekrar püskürterek kot paçalarınızı çekmeye devam edin.

Diğer bir yöntem ise

Bu yöntem size biraz delice gelebilir ama işe yaradığı konusunda bize güvenin. Küvetinizi ılık su ile doldurun ve size dar gelen pantolonunuzu giyip içine girin. Sıcak su değil ılık su kullandığınızdan emin olun. Daha sonra kotunuzu sakın kurutucuya atmayın. Bir yere asıp kurumaya bırakın. Bu yöntemi kotunuzu giyeceğiniz günden en az bir gün önce uygulayın çünkü kotunuzun tamamen kuruması için zamana ihtiyacı olacaktır.

Related posts

2018-2019 Sonbahar/Kış Gelinlik Modelleri Sizlerle!

2018-2019 Sonbahar/Kış Gelinlik Modelleri Sizlerle!

Londra, Milano, New York, Barcelona gelinlik moda haftalarının sona ermesiyle 2018-2019 Sonbahar/Kış trendlerini yakından inceliyoruz. Geleneksel prenses silüetinden, balık tipi kesimlere, 70'li yılları anımsatan bohem elbiselere tüm gelinlik dünyasından derlediğimiz stiller, "o" elbiseyi...

2019’un Trend Renkli Atkı Ve Bereleri!

2019'un Trend Renkli Atkı Ve Bereleri!

Kış aylarına girmek üzere olduğumuz şu günlerde atkı ve bere sezonu da açıldı. Özellikle bu kışa özel hazırlanan atkı ve bereler de,birbirinden renkli ve desenli tasarımlar ön planda. İşte 2019 kış simli atkı ve bereler... Bu kış daha renkli ve daha canlı olacaksınız Pembe, kırmızı, ekru...

Kadınlara Özel Kışlık Palto Trendleri!

Kadınlara Özel Kışlık Palto Trendleri!

Sonbahar kapımıza geldi dayandı, havalarda iyice soğumaya başladığı bu dönemlerde paltolar da ihtiyacımıza göre üstümüzdeki yerini almaya başladı. Peki bu sezon gardırobunuzda mutlaka olması gereken palto hangisi? Sizin için 2018-2019 Sonbahar/Kış sezonunun en iyi kışlık kadın paltoları bu...

Leave a comment