Güzellik Problemlerine Karşı Doğal Çözümler!

Güzel olmak için kremlere, bakımlara, kuaförlere servet harcamanıza gerek yok. Sizin için derlediğimiz her kadının yaşadığı güzellik problemlerine doğal çözümler ile evinizde bulunan malzemeleri kullanarak güzelliğinize güzellik katın. İşte hayatınızı kolaylaştıracak her kadının yaşadığı güzellik problemlerine doğal çözümler..

Tıraş sonrası tahriş için çilek 


Tıraş sonrası tahriş acılı ve rahatsız edicidir. Bu sıkıntıdan kurtulmak için birkaç ezilmiş çileği krema ile birleştirip bu karışımı tahriş olmuş alanlara uygulayın. 10-15 dakika boyunca bekletip yıkayın.

Saç kırıkları için beluga mercimeği


Saçınızdaki kırıklar için hemen kuaföre koşmak yerine kara mercimek maskesini deneyin. Bu maskeyi yapmak için yarım bardak öğütülmüş beluga mercimeği, bir yemek kaşığı çemen otu tohumu ve bir miktar yoğurda ihtiyacınız olacak. Malzemeleri birleştirip saç uçlarınıza uygulayın, bir saat beklettikten sonra ılık su ile yıkayın.

Nasırlar için aspirin


Nasır acı, yanma ve kötü kokuya sebep olur. Nasırlardan kurtulmak için bir kasede 4 tablet aspirini toz haline getirip su ve limon suyu ekleyin. Karışımı 20 dakika nasırlı bölgede beklettikten sonra yıkayın. Haftada iki kere uygulayın.

Saç elektriklenmesi için avokado


Elektriklenen saçlarınızı avokado ve yoğurt maskesi ile kontrol altına alın. Bu maskeyi haftada iki kere saçınızda 45 dakika bekletin. Yoğurt yerine mayonez de kullanabilirsiniz.

Çatlaklar için patates


Bir dilim patates ile çatlaklarınızın olduğu bölgeye birkaç dakika masaj yapmak çatlaklarınızın açılmasına ve daha az belli olmasına sebep olacaktır.

Gözaltı torbaları için kaşık


Gözaltı derinizi sıkılaştırmak ve torba görünümünü azaltmak için makyaj uygulamasından önce gözlerinizin üzerinde soğuk metal bir kaşığı 10 dakika bekletin.

Dudak çatlaması için bal

Çatlak dudakları bal ile tedavi etmek uzun zamandır kullanılan geleneksel bir yöntemdir. Dudaklarınız çok sıcak veya çok soğuk havalar, alerji ve ağızdan nefes alma gibi sebeplerden dolayı çatlayabilir.

Balı dudaklarınıza tek başına uygulayabileceğiniz gibi limon ve şeker ile birleştirerek bir dudak peelingi yapabilirsiniz.

Sivilceler için bal ve limon


Bal ve limon karışımını haftada iki kere sivilceler üzerine uygulayarak pırıl pırıl bir cilde sahip olabilirsiniz. Bu maske sivilcelerle savaşmanın yanı sıra kırışıklıkları azaltır ve cildin parlak ve canlı görünmesine yardımcı olur.

Related posts

Kışın Makyaj Yapan Hanımlara Özel Tavsiyeler!

Kışın Makyaj Yapan Hanımlara Özel Tavsiyeler!

Cildiniz temiz, sağlıklı ve canlı olmadığı müddetçe hangi ürünü kullandığınızın hiçbir önemi yoktur. Hangi ürünü kullanırsanız kullanın, bozuk cildiniz kendini gösterecek ve hangi tonda olursa olsun soluk duracaktır. Kullanacağınız tonlar çok önemli Kış makyajı tonları üzerinden devam...

Koltuk Altınızı Tıraş Etmeden Pürüzsüz Yapabilirsiniz!

Koltuk Altınızı Tıraş Etmeden Pürüzsüz Yapabilirsiniz!

Tıraş tahrişe, batık kıllara ve en fazla 24 saat süren sonuçlara neden olur. 2017 yılındaki verilere göre kadınların %77'si tıraş olurken, %33'ü doğal bırakmaya karar vermişti. İşte koltuk altınızı tıraş etmeden pürüzsüz yapmanın 5 yolu.. Şeker ve limon suyu ile hazırlanan tarif Şeker ve...

Türkiye’nin Saç Bakım Haritasını Çıkarttılar!

Türkiye'nin Saç Bakım Haritasını Çıkarttılar!

Dünyaca ünlü kişisel bakım markası Reminton sosyal medya üzerinden gerçekleştirdiği anket ile Türk kadınlarının saç bakımı alışkanları haritasını çıkardı. Saç bakımı ürünlerinden, saç rengi ve modeline kadar birçok konuda kullanım alışkanlığına dikkat çeken ankette önemli veriler elde...

Leave a comment