Baş Ağrısına İyi Gelen Doğal Yöntemler Nelerdir?

Baş ağrısı hepimizin hayatını olumsuz etkileyen bir durumdur. Kimi zaman kronik, kimi zaman da ara sıra gelişen bu durumu ilaç kullanmadan atlatmak mümkün. İlaçların bir çok yan etkisinin olduğunu düşünürsek doğal çözümler sağlığımız açısından daha önemli.

Limon ve nanenin mucizevi gücü

Evet yanlış duymadınız, limon ve nanenin ferahlatıcı yapısıyla baş ağrınızı dindirmeniz mümkün. Taze naneyi ve taze sıkılmış limon suyunu kaba koyup 5 dakika bekletin. Daha sonra bu karışımı temiz bir beze döküp başınıza koyun.

Sıcak su ve buz torbası ile uygulama

Başınızın ağrıdığı dönemde, ensenize buz torbası koyarak ve ayaklarınızı sıcak bir suyun içine sokarak damarları rahatlatır aynı zamanda kan akışını da hızlandırmış olursunuz.

Zencefilin ağrı kesici özelliği

Taze zencefil rendelenir ve bir bardak suyun içine konulur, başınızın ağrıdığı zamanlarda bu karışımı içerseniz, ferahlatıcı ve ağrı kesici özelliği ile başınızın ağrısını yavaş yavaş azaltarak yok edecektir.

Migren ve sinüzitten kaynaklı bir ağrı ise


Lavantanın eşsiz kokusu ve nanenin ferahlatıcı etkisi sayesinde başınızın ağrıdığı dönemlerde bunları koklayabilir ağrının azalmasını sağlayabilirsiniz.

Çiğ badem ve içerdiği enzim


Çiğ bademin içerisinde bulunan salisilin enzimi sayesinde ağrı kesici özelliği bulunmaktadır. Her gün 15-20 adet çiğ badem yenilirse ağrıların azaldığını ve yok olduğunu göreceksiniz.

Related posts

Vücut Tipinize Göre İdeal Diyetinizi Öğrenin!

Vücut Tipinize Göre İdeal Diyetinizi Öğrenin!

Öncelikle vücut tipinizin hangi gruba girdiğini bilmelisiniz, bunu öğrendikten sonra önerilen yiyecekleri tüketerek daha rahat bir şekilde kilo verebilirsiniz. Herkesin vücudu farklı bir şekilde kilo almaya başlar, birinin tavsiye ettiği diyet programı diğerine uymaz. Ektomorf vücut...

Kış Aylarında Yavaşlayan Metabolizmayı Nasıl Canlandırabiliriz?

Kış Aylarında Yavaşlayan Metabolizmayı Nasıl Canlandırabiliriz?

Evet kış geldi,havalar soğudu, film geceleri başladı. Peki film gecelerinde tükettiğimiz atıştırmalıklar ne olacak. Mevsimin değişmesi ile birlikte metabolizmamız maalesef yavaşlıyor. Su tüketiminin azalması, sebze-meyve tüketiminin azalması da cabası. Peki kış mevsimini kilo almadan geçirmek...

Çocuklara Sütü Nasıl Sevdirebiliriz?

Çocuklara Sütü Nasıl Sevdirebiliriz?

Çocukların günlük almaları gereken kalsiyum miktarı yaşa göre değişmektedir. 1-3 yaş aralığındaki çocukların 500 mg kadar kalsiyum ihtiyacı varken ergenlikte bu miktar 800-1000 mg a kadar çıkar. Bu miktarı karşılamak için 2-3 yaşındaki çocukların 2 bardak, 4-8 yaşındaki çocukların 2,5 bardak...

Leave a comment